PŘEZDÍVKA 
HESLO 
registrovat   zapoměli jste heslo?
Tyto stranky vyzaduji cookie, povolte je ve svem prohlizeci!

NĚCO O ZUMBĚ

Zumba je sportovní aktivita, spočívající v kombinaci posilovacích cviků a tanečních kroků za doprovodu latinsko-americké hudby. Kombinují se taneční prvky z rychlých a vášnivých tanců, jako je salsa, merengue, samba, mambo, flamenca či tanga) s posilovacími cviky do sestavy a v kratších či delších intervalech opakuje za doprovodu živé a rytmické latino-americké hudby. U zumby nelze říct, jestli jde o tanec nebo o cvičení. Je to totiž obojí. Kombinují se taneční prvky z rychlých a vášnivých tanců, jako je salsa, merengue, samba, mambo, (v pokročilých kurzech i flamenca či tanga) s efektivními posilovacími cviky. To celé se zakomponuje do sestavy a v kratších či delších intervalech opakuje, navíc za doprovodu živé a rytmické latinskoamerické hudby.

Zakladatelem zumby je věhlasný kolumbijský fitness trenér a choreograf Alberto "Beto" Perez. Na zumbu vlastně přišel úplně náhodou v devadesátých letech. Jednoho dne dorazil na svou hodinu aerobiku, ale zjistil, že si zapomněl kazetu s hudbou. Jediné co měl u sebe, byla Latinsko-americká hudba typu salsy, merengue ... Beto neměl jinou možnost než improvizovat na tuto hudbu. Z této hodiny vznikl nový revoluční fitness program-ZUMBA! Alberto Perez založil později s přesunem do USA z Kolumbie organizaci Zumba Fitness LLC, která zaštiťuje Zumbu celosvětově.

Jedna lekce zumby většinou trvá jednu hodinu. Na začátku je potřeba tělo rozehřát a rozcvičit, proto instruktorka volí pomalejší hudbu i sestavu. Postupem času se tempo zrychluje, kroky jsou náročnější a zhruba v půlce hodiny je hudba i sestava nejrychlejší. Úspěchem zumby je totiž střídání pomalejšího a rychlejšího tempa, díky čemuž se do cvičení správně zapojí všechny svaly i partie a dochází k řádnému spalování tuků.

Druhy lekcí Zumby

  • Zumba Basic Steps Level 1 – základní kroky zumby, vhodné pro začátečníky.
  • Zumba Basic Steps Level 2 – rychlejší a náročnější cvičení, více tanečních kroků.
  • Zumba Gold – zumba určená starším nebo obézním lidem, kde se vyžaduje mírnější přístup při cvičení.
  • Zumba Toning – kombinace poslilovacích a tanečních prvků za účelem spalování kalorií a zároveň tvarování těla, při cvičení se používají malé činky.
  • Aqua Zumba – zumba vhodná například pro lidi po nemoci nebo jako rehabilitace, jelikož cvičení ve vodě je pro tělo příjemnější.
  • Zumbatomic – cvičení určené dětem od 4 let do 12 let. V České republice existují také kurzy, které jsou určené i starším dětem.


Víte že, ...

Svého oficiálního instruktora si můžete ověřit na www.zumba.com